szukaj

Strona współfinansowana przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

418348

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego 30 maja 2023 r.

30.05.2023

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego to święto nie tylko rodziców, ale także dzieci, którym dali bezpieczny dom. Rodzicielstwo zastępcze to jedna z najpiękniejszych misji jaką może podjąć każdy człowiek. Przyjęcie do własnej rodziny obcego dziecko, ofiarowanie mu swojej miłości, troski, ciepłe rodzicielskie uczucia, a wszystko to pomaga tym młodym ludziom wejść w dorosłe życie i stać się mądrym, dobrym i życzliwym człowiekiem.

Obchodzony Dzień Rodzicielstwa Zastępczego jest również okazją do promowania rodzicielstwa zastępczego, a potrzeby kandydatów na rodziców zastępczych wciąż są ogromne. Zachęcamy wszystkich, którzy czują w sobie chęć pomagania innym do podjęcia wyzwania i stworzenia domu potrzebującym dzieciom, jako ich rodzice zastępczy.

Szczegółowe informacje można uzyskać w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Grajewie, ul. Wojska Polskiego 74 C, 19-200 Grajewo, tel. 86 273 87 09.

W Powiecie Grajewskim funkcjonuje obecnie 17 rodzin zastępczych, w których przebywa łącznie 34 dzieci.

Z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego składamy serdeczne podziękowania rodzinom, które zdecydowały się przyjąć pod swój dach dzieci potrzebujące pomocy, miłości i troski, by dać im poczucie bezpieczeństwa i szansę na szczęśliwe dzieciństwo. Wasze starania o budowanie w swoich podopiecznych poczucia bezpieczeństwa, wiary w innych ludzi oraz we własne możliwości stanowią bezcenny wkład w ich duchowy rozwój. Jak wszyscy wiemy, zapewnienie dzieciom podstawowej opieki i dachu nad głową jest jedynie wstępem do pracy wychowawczej, jaką wytrwale podejmujecie każdego dnia. Dzięki Wam dzieci, które doświadczyły wcześniej wiele strachu i krzywdy, mogą odzyskać spokój i nadzieję, a ich przyszłość może stać się ich własnym wyborem. Dziękujemy naszym rodzinom za to, że są i pełnią swoją funkcję na najwyższym profesjonalnym poziomie.

Kierownik PCPR w Grajewie Anna Maria Świderska wraz z pracownikami.

« inne aktualności

Brak aktualnych przetargów.Zobacz szczegóły.

zaloguj się   |    zarejestruj się   |    mapa strony